knižní e-shop point sleva 15-50% point patafyzika

PATAFYZICKÝ OBČASNÍK

TRADICE point KVALITA point HOVNAJS

14 let pěstování a šíření Vědy věd – patafyziky.
Od 11. čísla k dostání pouze zde.

 
Petr Bartůněk: Dezertéři
Novinka: Zahradníkův rok na hřbitově
Novinka: S devianty na věčné časy
tvorba www stránek
Czech Arts
© webdesign econtrol.cz 2008

ČASOPIS CLINAMEN

Patafyzický občasník Clinamen vychází většinou jednou ročně, kolem patafyzického nového roku, který připadá na 9. září vulgárního kalendáře plus minus měsíce. Náš časopis vědecky bádá po neúčelnosti snah, po hledání univerzálních řešení a jakýchkoli řešení obecně. Patafyzika přistupuje ke skutečnosti nezaujatě, z jejího hlediska je vše stejné – omyly jsou rovnocené svým opakům. Patafyzika zkoumá výjimečná řešení a nachází východisko v jednotlivostech, tvořících své vlastní zákony.

Patafyzika je často považována za umělecký styl, možná proto, že se jí zabývalo mnoho spisovatelů, výtvarníků, hudebníků a šarlatánů. Samozřejmě se lze patafyzickým způsobem vyjadřovat i umělecky, ale základní pohnutka je zásadně vědecká.

Vším tímto i ostatním se Patafyzický občasník Clinamen zabývá. Výběr textů je určen pouze jejich přínosem pro patafyziku. Přesto nesledujeme žádný určitý cíl, nic nás nenutí naplňovat jakákoli kriteria pro uveřejňování textů – proto můžete očekávat cokoli.

Od čísla 12 došlo ke spojení patafysického občasníku Clinamen s časopisem Patafyzického Kolegia Teplice PAKO. Naše Krásná Země tak přišla o výsadu, kterou má jen několik patafyzicky gigantických států, a to že zde vycházely dva patafyzické časopisy, avšak předpokládáme, že bude vycházet častěji.

 
Reklama:   hliníkové pergoly   |   zájezdy pro školy   |   masáže praha   |   autobusová doprava   |   palety   |   tlačné ventily   |   koberce   |   rolety